Vārda dienu šodien svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Psihologa sleja

DSC_0949
DSC_0949

Strādājot skolā par psihologu Krāslavas pamatskolā un sarunās ar bērniem izrādījās, ka liela daļa nebūt nav izjutuši spožos prožektoru gaismas starus un kaut arī mazu, bet zvaigžņu stundu uz skatuves. Tāpēc tieši pirms pieciem gadiem dzima ideja par īpašu pasākumu „Skolas spico talantu šovu”, kurā būtu iespēja nepiespiestā atmosfērā bērniem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nebija iespējas aktīvi piedalīties un sevi parādīt mācību, kultūras un sporta dzīvē, pašatklāties un demonstrēt savas prasmes, intereses un talantus uz skatuves.
Tā bija pirmā tāda veida pieredze, kad uz skatuves bija iespēja sevi parādīt ikvienam, pašam izvēloties sev tīkamo uzstāšanos veidu un priekšnesumu. Bērni, kuriem skatuvisko talantu dažādu objektīvu iemeslu bija grūti izvēlēties un parādīt, veidoja mākslinieciskos „specefektus” - pūta burbuļus, veica prasmīgus vingrinājumus ar krāsainām lentām, ritmā aplaudēja, veica sportiskus trikus ar bumbām... Galvenais bija katram atrast savu vietu un justies svarīgam. Pirmajā šovā piedalījās 29 bērni. Tie bija aizkustinoši brīži un milzīgs uztraukums, kad uz lielās skatuves uzstājās bērni, kuriem šāda iespēja bija pirmo reizi. Pirms pasākuma kopā ar bērniem tika izstrādāts pasākuma scenārijs, kurā rūpīgi tika pārdomāta katra bērna atrašanās vieta, dažbrīd pat atzīmēta ar krītu, uznākšana uz skatuves, secība, jo bērniem, lai nezaudētu drosmi un nebūtu vilšanās, svarīgi bija būt pārliecinātiem un drošiem par visu. Tās bija ilgstošas tiešas un telefoniskas sarunas ar vecākiem, iedrošināšana, pārliecināšana. Un laikam tieši tad dzima mūsu skolas nu jau visiem tik pazīstamais sauklis „Mēs neesam ideāli - mēs esam unikāli”. Pirmais pasākums izdevās un radīja milzu interesi skolēnu, skolotāju un arī vecāku vidū.

Tieši pirms pieciem gadiem aizsākās arī mūsu ciešā, draudzīgā un sirsnīgā sadarbība ar Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komiteju un Nord Trondelage Rode Kors. Viņiem šķita pievilcīga ideja par savstarpējo toleranci, iecietību, sadarbību. Tā radās ideja par sadarbības projekts „Tikai kopā sapņi kļūst krāsaini”. Šo piecu projekta gadu laikā ir notikuši daudzi minikoncerti, visdažādākās radošās darbnīcas, psiholoģiskās akcijas, draudzības pēcpusdienas ar citām skolām... Būtu laikam skaļi teikt, ka skolā pilnīgi visi ir kļuvuši draudzīgi un iecietīgi, bet ar pārliecību gan jāsaka, ka bērni iemācījās just līdzi, pārdzīvot, svarīgos brīžos būt klāt, iedrošināt un atbalstīt savējos. Tas ir liels solis uz priekšu.

Šī gada 30.maijā Krāslavas pamatskolā notika mūsu sadarbības projekta nu jau jubilejas piektais Skolas spico talantu šovs.
Pasākumā moto - tikai kopā sapņi kļūst krāsaini.
Galvenā ideja - iecietība, tolerance un iestāšanās pret jebkāda veida diskrimināciju.
Mērķis - celt pašcieņu un pašapziņu, attīstīt publiskās uzstāšanās iemaņas, veicināt sadarbību starp bērniem, sniegt iespēju paraudzīties vecākiem un skolotājiem uz bērniem no cita skatupunkta.
Laika gaitā pasākums kļuva vēl krāšņāks, vēl daudzveidīgāks un vēl emocionālāks. Arī pasākuma galvenā ideja šobrīd ir cita - esi talantīgs, palīdzi atklāties otram. Pasākumā ir iespēja piedalīties ikvienam, kuram ir vēlme dalīties ar savām prasmēm. Taču kā viens no aktīvāko dalībnieku pienākumiem ir iesaistīt pasākumā bērnus, kuri bieži vien ir klusāki, nedrošāki un mazāk aktīvi vai pat nepamanāmi. Šajā gadā pasākumā kā dalībnieki piedalījās gandrīz 150 bērni. Tas liecina tikai to, ka bērni iemācījās sadarboties, kļuva patstāvīgāki lēmumu pieņemšanā, atraisītāki un drošāki, saliedētāki un draudzīgāk.

Jau no paša rīta svētku dienu atklāja 7.c klases skolnieka Renāra Lisenoka Spray Painting meistarklase. Zēns atraktīvi unprofesionāli demonstrēja šobrīd vēl ne tik populāro mākslas veidu, kurš, iespējams, pēc šī pasākuma kļūs par vienu no jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām. Liels paldies par atbalstu SIA Rols direktorei Ludmilai Hamutininai!

Skolas spico talantu šovs skolas pagalmā kopā pulcēja visu skolu. Kaut arī šovs notika rīta stundā, esam pateicīgi tiem vecākiem, kuriem bija iespēja izbrīvēt laiku un apmeklēt pasākumu. Mūzika, ovācijas, prieka saucieni, kopības izjūta, smaidi, patīkamas emocijas... Praktiski visi pasākuma priekšnesumi bija pašu bērnu izloloti, izvēlēti un sagatavoti. Bērni paši uzņēmās atbildību par to, lai gandarījums būtu gan pašiem, gan prieks skatītājiem. Pārsteidza tik daudzveidīgā priekšnesumu varavīksne - skanēja dziesmas latviešu, krievu, lietuviešu, poļu, angļu, spāņu valodās,  vēderdejas,  daudzveidīgas, aizraujošas  un jautras dejas, dzeja, akrobātika, flešmobs.

Tašu galvenais un svarīgākais bija neaprakstāmā kopības, prieka un laimes sajūta, kas pasākuma laikā vienoja visu skolas kolektīvu. Katrs priekšnesums tika uzņemts ar ovācijām, uzmundrinājuma vārdiem un atbalsta saucieniem. Bērnu un arī skolotāju acīs staroja vārdiem neaprakstāmas un pozitīvas emocijas. Pateicoties sadarbības projekta atbalstītājiem, katrs dalībnieks par labi padarītu darbu tika nominēts par skolas spico talantu un saņēma goda nozīmīti. Pasākumu noslēdza balonu salūts un visas skolas flešmobs - visi bērni no 1. līdz 8.klasei kopā ar skolotājiem kopīgos dejas ritmos - ar prieku, ar azartu, ar degsmi un saulainiem smaidiem, jo tikai kopā sapņi kļūst krāsaini!

Vissirsnīgākais pateicības vārdi par sadarbību un foto mirkļiem Krāslavas fotoklubam „Zibsnis”, īpašs paldies Ingai Pudnikai. Esam pateicīgi par balonu salūtu un nu jau ikgadējo sadarbību SIA „Kristafors” un Ilgvaram Ugaram. Liels paldies par savstarpēju un sirsnīgu sadarbību Krāslavas novada Sociālajam dienestam un mūsu sadarbības projekta ar Nord Trondelage Rode Kors koordinatorei LSK Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komiteju izpilddirektorei Sandrai Molotokai.

 Pasākums izskanēja, priekšā ir saulainās vasaras brīvdienas. Taču rudenī atkal ar jaunu sparu, jaunām idejām un aktivitātēm atsāksies sadarbības projekts „Tikai kopā sapņi kļūst krāsaini”.
Esam priecīgi un laimīgi, ka ikviens no mums ar lepnumu var teikt – mēs neesam ideāli, mēs esam unikāli.

 Krāslavas pamatskolas psiholoģe Velta Daņiļeviča

Karjera

Skaidr

Dziesmu svētki

222x98 3

Noderīgas saites

 

© 2020 Krāslavas pamatskola. Visas tiesības paturētas