Dziesmu svētku gājiens

poiuLatvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie, nozīmīgākie un senākie skolu jaunatnes tautas mākslas kolektīvu svētki Latvijā. Šie ir svētki, kuros ne tikai mācāmies un kopjam mūsu tradīcijas, bet piedalīšanās tajos ir kā balva par neatlaidīgu darbu 5 gadu garumā, jo papildus tā ir iespēja sastapt savus elkus (piem. mūziķi un mākslinieku – Renārs Kaupers, grupu Instrumenti, The Sound Poets u. c.)

Nedēļas laikā no 6.-12.jūlijam Rīgā paredzēta plaša programma ar vairāk nekā piecdesmit dažādiem pasākumiem: tautas deju lielkoncerts Daugavas stadionā, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, Svētki Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncerti, Atklāšanas pasākums 11. Novembra krastmalā, kā arī jauninājums – pirmoreiz notiks mūsdienu deju lielkoncerts.

Mēs, Krāslavas novada izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi, esam potenciālie šo pasākumu dalībnieki. Ir atlikušas dažas skates, veiksmīgi apgūta repertuāra novērtējums no žūrijas puses un ceļš uz Rīgu. Bet tur arī nezūdoša tradīcija – SVĒTKU GĀJIENS.

Krāslavas pamatskolas 3.c, 5.b  un 8.b klases piedalās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Gājiena Krāslavas novada dalībnieku atpazīšanas uzrunas veidošanā.

3.c klase

5.b klase

Mums – Krāslavas novada Svētku dalībniekiem – GĀJIENĀ ir jāskan ar savu burtu K.

KRASLAVINA

Svētku gaisotni šogad paspilgtinās saturiskais ietvars – BURT(u)BURVĪBA, kad kopējiem spēkiem iedzīvināsim 33 Latvijas vērtības, un tāpēc svētku dalībnieku, skatītāju un sabiedrības izvēlētos vārdus izdziedāsim, izdejosim, atskaņosim un radoši parādīsim visdažādākajos veidos. Skolēnu dziesmu svētku vizuālā valoda ir reizē izteiksmīga un atvērta, lai iedrošinātu radošumu un iesaistīšanās prieku.  BURTS ir maģisks… Burts-raksts-ornaments. Nošu raksts – dejas raksts – tērpa ornaments. Tas ir noslēpums, un procesa dalībnieki kļūst par esošā pārvēršanu simbolā…

BURT(u)BURVĪBA ir spēks – tas nāk no tautas un ar valodu tiek pārmantots no paaudzes paaudzē, lai būtu, kas tautu kopā tur. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir augšanas, mācīšanās, bērna tapšana par lielo cilvēku process. Tautas tradīciju ābece. Mums jāprot burtu pa burtam izburtot, sasaukt burtus kopā un skaļi pateikt: PATS SKANI! LĪDZ SKANI!

Galvenais teksts ar K tiks iesniegts GĀJIENA organizatoriem Rīgā. Šī tekstuālā informācija izskanēs Svētku GĀJIENA laikā, kad Rīga tiešsaitē un visa Latvija pie TV ekrāniem uzgavilēs mums – krāslaviešiem…

Lai karamelīgi kraukšķīgas domas un kristāldzidra kopskaņa!

Informāciju apkopoja Skaidrīte Gasperoviča

http://dziedundejo.lv

 


XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiena uzruna
/Krāslavas pamatskolas 3.c klase un klases audzinātāja Dace Samsonoviča /


Krāslava košā!
Kā kautrīga kreimenīte,
Kuplo kalniņā.
Klausies kur Krāslavā
Kārlis kalvē kaļ,
Kad Katrīne kokli koklē.
Kur koki kuplo,
Kad kastaņos kastaņsveces kvēl!
Krāslava kā kamenīte
Kurmīšu kliņģerītēs kavējas.
Kopā kuģo kaimiņi,
Krastos kalnainajos.
Kur kori koncertē.
Komunicēsim kopā Krāslavā!


XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiena uzruna
/5.b klase un klases audzinātāja Vita Valtere/


Krāslavā!

Kur krēsla krāso krastus krāsaināk?- Krāslavā!
Kur kliņģerītes, kreimenītes, krokusus kopj kārtīgāk?- Krāslavā!
Kur kastaņi kuplo košākie?- Krāslavā!
Kur kāpuri kraukšķīgos kāpostos kūņojas?- Krāslavā!
Kur kumeļi klajumā krēpēm kustina?- Krāslavā!
Kur koru kolektīvi kopā koncertē?- Krāslavā!

 

Wordpress snowstorm powered by nksnow