Dziesmu un deju svētki

poiu

No 6.-12.jūlijam Rīgu pieskandināja XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Vasaras pašā pilnbriedā Rīgu apciemoja 37 tūkstoši bērnu no visas Latvijas. Starp 12 tūkstošu dziedātāju kuplās saimes bijām arī mēs – Krāslavas pamatskolas 24 koristi un 4 skolotāji. Bet, lai tiktu līdz finišam, katram koristam 2 gadu laikā bija jāiemācās no galvas 24 dziesmas, jāizdzied 4 koru skates. Tas bija smags, bet izpildāms uzdevums, ko mēs visi kopā arī veiksmīgi paveicām.

„Pats skani! Līdzi skani!”
Tieši šis aicinājums tika izvēlēts par svētku moto. Bet radošās idejas pamatā likta „Burtu burvība”.

Emocionālā pacēlumā pavadītās 3 dienas, cītīgi mēģinot no agra rīta līdz vakaram (neskatoties uz biežām lietavām), svētku kulminācija vainagojās 12.jūlijā ar noslēguma koncertu „Manā dziesmā Tu…” Mežaparka Lielajā estrādē. Varu tikai piekrist svētku Goda virsdiriģenta Jāņa Erenštreita teiktajam: – „Dziedot dziesmas uz Mežaparka estrādes, koristi uzliesmoja savās dvēselītēs”. Viss koncerts pagāja kā vienā elpas vilcienā. Kā solisti uzstājās – Renārs Kaupers, Daumants Kalniņš, Ance Krauze. Pavadījumus spēlēja komponisti – Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Zigmārs Liepiņš, Kārlis Lācis.

Arī Dziesmu svētku gājiens notika emocionālā pacēlumā. Dziedot gājām pa Rīgas ielām gar Brīvības pieminekli līdz pat Dailes teātrim. Dziedājām ne tikai latviešu tautas dziesmas, bet arī mūsu Krāslavas pamatskolas himnu. Kopā ar mums gājienā piedalījās skolas direktore Vija Konceviča.

Kaut gan bijām ļoti aizņemti mēģinājumos, tomēr bērni paspēja pabūt Vecrīgā, atpūtas centrā „LIDO” un Vērmanes dārzā. Kāds pirmo reizi mūžā brauca ar tramvaju. Apmeklējām arī svētku atklāšanas pasākumu Daugavas krastmalā, kur pulcējās visi svētku dalībnieki vienuviet.

Protams, neiztika bez starpgadījumiem. Bet es visiem saku tā: – „Latgalieši ir spēcīgi! Mūsu vidū „kritušo” nebija!” Jā, bija jāguļ uz grīdas, no rītiem agri jāceļas, mēģinājumos stipri lija, bet tas viss atsvēra to emocionālo pacēlumu, ko deva šie svētki kopumā. Es esmu ļoti gandarīta un lepna par saviem koristiem, viņu ieguldīto darbu, turot godā un cieņā Dziesmu svētku tradīciju kā kultūrvēsturisko mantojumu.

10012

Īpašu pateicību izsaku visai mūsu komandai, kas bērniem bija klāt cauru diennakti: kora skolotājai Skaidrītei Gasperovičai, skolotājai Ligitai Pelnikai un 8.b klases korista Arta Krikova mammai Inesei Krikovai. Paldies mūsu jaukajam šoferītim Aigaram, kuram vajadzīgā brīdī atradās gan sega, gan spilvens, gan karsta tēja. Paldies skolotājām Dacei Samsonovičai un Intai Beikulei par sarūpētajiem pušķīšiem gājienam. Paldies tehniskajiem darbiniekiem par palīdzību visa mācību gada garumā. Bet vislielāko pateicību izsakām Krāslavas pamatskolas direktorei par atbalstu un sapratni visu jautājumu risināšanā.

Kora vadītāja Ilona Aprupe

Skaidrītes Gasperovičas foto

Wordpress snowstorm powered by nksnow