Vecmāmiņas pūra lāde

Dalība projektā – Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai
(projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)

Senatnē daudzām grafiskajām zīmēm bija simboliska nozīme, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Raksti dažādās izpausmēs tika valkāti rotās, villainēs, jostās, sadzīves priekšmetos, cimdos un zeķēs. Senais latvietis uz rakstu zīmi nereti paļāvās tāpat kā uz burvestības vārdiem, ticēja tās nozīmei un sargājošajam spēkam gan ikdienā, gan svētkos. Šīs spēcīgās ticības dēļ ir radušies daudzi ticējumi, tautas dziesmas, teikas un nostāsti. Senajam latvietim visa dzīve griezās ap dažādām rakstu zīmēm.

26.janvarī 2.b klases skolēni praktiskā nodarbībā centās vairāk iepazīties ar senajiem latvju rakstiem, pētot cimdu, zeķu adījumus, ieskatoties segu, galdautu un lakatu krāsainajos rakstos. Ar lielu interesi pētot teiksmainos jostu un prievīšu latvju rakstu savienojumus.

Nodarbība skolas muzejā bija radoša, sirsnīga un draudzīga. Katrs skolēns ar patiesu sajūsmu apbrīnoja mūsu vecmāmiņu roku darbu.  Nodarbības laikā tika gūtas jaunas zināšanas un atziņas par mūsu senču tikumiem un tradīcijām.

Sākumskolas skolotāja Dace Samsonoviča

Wordpress snowstorm powered by nksnow