Ekskursija uz Ahhaa zinātnes centru

Dalība projektā – Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai
(projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)

Krāslavas pamatskolā 22.11. – 25.11. norisinājās dažādi dabaszinātņu nedēļai veltītie pasākumi. Nedēļas izskaņā 6. un 7. klašu robotikas klubiņš devās mācību vizītē uz Igauniju.

Ahhaa zinātnes centrā devāmies ceļojumā plašajā visumā. Gluži kā astronauti, paši devāmies kosmosā. Varējām savām acīm ieraudzīt, cik daudz interesanta atrodas ap mūsu Zemi. Redzējām kā tuvumā izskatās planētas, to pavadoņi, aptuveni 10 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan mums visapkārt – pat zem kājām. Iepazināmies arī ar vēsturiskiem faktiem, par pirmajiem planētu atklājumiem un tehnoloģijām, ierīcēm, kas to ļāva pētīt kosmosu. Apskatījāmies dažādus robotus, kas palīdz pētīt tālākās planētas. Nonācām līdz Visuma “malai”, un nolēmām doties atpakaļ mājās uz Zemi. Atpakaļceļā vēl iepazināmies ar Starptautisko kosmosa staciju, kas riņķo ap Zemi. Uzzinājām, kā aizsākās kosmosa iekarošana un kādi izskatījās pasaulē pirmie satelīti. Protams arī apskatījāmies planetārija japāņu izgudrotāja Takajuki Ohira optisko projektoru, kas mums arī ļāva ceļot kosmosā. Tas ir iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā zvaigznēm bagātākais projektors visā pasaulē un  ir vienīgais šāda veida projektors visā Eiropā.

AHHAA zinātnes centra dabaszinātņu izstādes apmeklējums 6. un 7.klašu skolniekiem bija vienkārši aizraujošs. Ģenerējām virpuļviesuli un negaisu. Varējām izpētīt ūdens apriti dabā, kā tā cirkulē caurulēs, kā arī veikt dažādus aizraujošus eksperimentus ar ūdeni. Varējām arī paši kontrolēt lietu, kā arī noteikt, kā lietus līs, izmantojot “lietus luksoforu”. Šīs zināšanas ļoti noderēs HYDRO DYNAMICS jaunajā robotikas sacensību sezonā.

Tehnoloģiju zālē izmēģinājām dažādas tehnoloģijas. Apskatījāmies, kā darbojas elektromobīlis, kā tas ir būvēts un kā to uzpilda. Protams arī izmēģinājām savus spēkus paceļot mašīnu ar sviras palīdzību. Bez matemātikas tehnoloģiju zālē arī neiztikām, uz svariem likām paši sevi un mēģinājām iegūt 186 kg, lai ieraudzītu brīnumu. Kā arī bija iespēja gatavoties lidojumam kosmosā – griezties “centrifūgā”, pacelt sevi vairāku metru augstumā. Kā arī neizpalika arī cauruļu muzicēšana.

Viens no spilgtākajiem momentiem bija iespēja redzēt jaunas dzīvības nākšanu pasaulē – skolēni varēja redzēt, kā izšķiļas mazi cālīši. Katram ālēnam skolēni arī izvēlējās vārdus.

Par piemiņu mums ir neliels video no Ahhaa centra – https://www.facebook.com/video.php?v=1940112669640770 .

Pēc Ahhaa centra devāmies uz Tirdzniecības un izklaides centru Lõunakeskus. Apmeklējām Ahhaa 4D kino. Mums bija iespēja ne tikai apskatīties divas 4D filmas, bet arī piedalīties tajās. Tuksneša rallijs ir galvu reibinošs piedzīvojums, kas mūs aizvedīs uz Amerikas dienvidrietumu kanjoniem un alām. Mums bija jāuzmanās no smilšakmens stabiem un salauztiem izpletņiem. Mēģinājām arī nekur neietriekties! Kā arī devāmies grandiozā Dino Safari parkā. Mums apkārt bija daudz dinozauru, kurus gandrīz varēja sasniegt ar roku. Bet vajadzēja uzmanīties, jo ne visi dinozauri bija mierīgi zālēdāji. Izbaudījām brīnišķīgu ceļojumu ar dinozauriem. Tirdzniecības centrā mēs paspējām ne tikai paēst un sapirkt dāvanas mīļajiem mājās, bet arī piedalīties nelielā apģērbu veikala “Talley Weijl” fotosessijā un nopelnīt smukus rozā balonus!

Paldies skolēnu vecākiem, skolas administrācijai par atbalstu!

Daiga Kušnire,

Robotiķas klubiņa skolotāja

Wordpress snowstorm powered by nksnow