Latgales kulinārais mantojums

Krāslavas novada pašvaldība  ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu.

17. maijā mēs, 6.c klases skolēni, projekta  ietvaros devāmies mācību ekskursijā „Iekāp profesiju kurpēs” uz Krāslavas Tūrisma un informācijas centru un biedrību „Latgales kulinārais mantojums”.

Tur TIC darbiniece Inga Pudnika mums pastāstīja par centra darbību, tūrisma attīstību mūsu novadā. Izrādās, lai TIC varētu veiksmīgi strādāt un tūrisms darbotos un attīstītos, šajā jomā strādā ļoti daudzu profesiju pārstāvji: ģidi, viesmīļi, tulki, grāmatveži, šoferi, pavāri, konditori, apkopējas, maketētāji utt.  Mēs bijām patīkami pārsteigti par to, ka mūsu pilsētu apmeklē tik daudz tūristu no visas pasaules! Mēs uzzinājām, kas ir biedrība „Latgales kulinārais mantojums” un arī nobaudījām garšīgu sieru, kūkas un tēju. Bet mūs gaidīja arī kāds pārsteigums – leļļu izstāde, kurā varēja aplūkot vairāk nekā 1000 porcelāna lelles. Tās bija ļoti skaistas, grezni ģērbtas un dārgas.

Vēlāk mēs devāmies uz viesu namu „Krāslava”, kur baudījām ceptas desiņas, šašliku, spēlējām dažādas rotaļas un atpūtāmies. Šī bija ļoti jautra un interesanta diena.

Paldies pedagogam karjeras konsultantam Skaidrītei Gasperovičai par iespēju tik interesantā veidā iepazīties ar dažādām profesijām!

6.c klases skolniece Adriāna Šuminska

Wordpress snowstorm powered by nksnow