Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi

9. maijs Krāslavas pamatskolas 9.b. klases skolniecēm Evai Marhilevičai un Faustinai Podjavai noslēdzās ar prieka vēsti – viņas no 19. jūnija līdz 21. jūnijam dosies ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Tas ir izcili labs panākums, uzcītīga un atbildīga darba rezultāts.

Meitenes piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja izsludinātajā konkursā „Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”, izveidojot videofilmu par savu klases audzinātāju Ligitu Pelniku.  Darbu prezentēja Daugavpils Novadpētniecības muzejā 12. aprīlī (ieguva 3.vietu) un pārliecinoši uzstājās arī Rīgā LOM 9. maijā.

LOM muzeja organizētais pasākums radīja skatītājos tik daudz pozitīvu emociju. Vispirms jau klātesošos sveica Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš – viens no konkursa atbalstītājiem. Konkursa atbalstītāji ir arī EP deputāti: Sandra Kalniete, Artis Pabriks, Roberts Zīle.

Konkursa dalībniekus un viesus uzrunā Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņšs.

Uzstājas Latvijas Okupācijas muzeja mūziķu ansamblis.

Skolēni sirsnīgi un ar iedvesmu prezentēja savus darbus. Un galvenokārt tie bija stāsti par savu tēti, savu skolotāju, savu radinieku vai arī novadā populāru cilvēku. Noslēdzoties pasākumam, daudzu skatītāju acīs mirdzēja asaras. (Visus darbus var skatīt internetā). Lielākoties  prezentācijā piedalījās arī paši stāstu varoņi un, uzrunājot klātesošos, novēlēja jauniešiem arī turpmāk būt tikpat darbīgiem, aktīviem un zinātkāriem.

Visi dalībnieki,  saņēma EP balvas, skatītāju aplausus un, protams, galveno balvu – lidojumu uz Briseli uz Eiropas Parlamentu. Arī skolotāji un viesi saņēma dāvanu, krāšņi noformētu grāmatu „Latviešu tautas pasakas”.

Konkursa dalībnieki, LOM darbinieki, viesi, skolotāji. Pirmajā rindā no kreisās Eva Marhileviča un Faustina Podjava

Eva un Faustina šo balvu tiešām ir godam nopelnījušas ne tikai ar veiksmīgu sava darba prezentāciju, bet arī ar labām un izcilām sekmēm mācībās, panākumiem olimpiādēs un aktīvu dalību visos skolas un ārpusskolas pasākumos. Viņu veikums ir iedvesmojošs stāsts visiem skolēniem. Esiet aktīvi, darbīgi, izmantojiet katru iespēju piedalīties dažādos pasākumos, kuros jūs iesaista skolotāji! Un rezultāti būs.

Paldies  Eva un Faustina, lai arī turpmāk Jūs vienmēr un visur pavada veiksme!

Materialu sagatavoja vēstures un sociālo zinību skolotāja Irēna Kriviņa

Wordpress snowstorm powered by nksnow