4.a klases skolēnu viesošanās pie mājražotājas un viesu mājas saimnieces Valentīnas Pugajevas

4.a klases skolēni katru rudeni apmeklē kādu Krāslavas uzņēmumu. Šī tradīcija sākās, kad bijām 1. klasē. Jau esam iepazinušies ar šādiem uzņēmumiem: “Krāslava D”, “Krāslavas piens” un “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests”. 28. septembrī mūs uzaicināja ciemos mājražotāja un viesu mājas saimniece Valentīna Pugajeva. Kaut gan saulīte šajā dienā tā arī neparādījās, tālo ceļu mērojām labā garastāvoklī! Šoreiz gājām ne tikai, lai apskatītu un uzzinātu kaut ko jaunu, bet arī, lai kopīgi darbotos – ceptu maizīti! Pēc 45 minūšu garā gājiena, esam nonākuši pie lielas, skaistas mājas, kura atrodas meža ielokā pie upes. Mūs sagaidīja laipni un smaidīgi mājas saimnieki!

   

Sākumā saimniece Valentīna izrādīja mājas pirmo stāvu un tad devāmies uz lielu virtuvi, kurā mācījāmies cept maizi. Valentīna mūs iepazīstināja ar izejvielām, kas nepieciešamas maizes cepšanai, pastāstīja un parādīja kā iejauc mīklu, kā to sver, kā veido klaipiņus, parādīja krāsni, kurā cep maizīti.

Pēc stāstījuma sākām darboties paši! Veidojām no mīklas apaļus kukulīšus, apbērām ar dažādām sēkliņām, likām uz paplātes. Un tad klaipiņus Valentīna ielika krāsnī. Kamēr maizīte cepās, plašajā viesistabā pie kamīna mēs cienājāmies ar ļoti garšīgiem Valentīnas ceptiem pīrādziņiem un dzērām tēju. Tad apskatījām mājas otro stāvu, kurā ir atpūtas istabas ciemiņiem, kuri atbrauc  iepazīties ar Krāslavu. Pa māju jau virmoja garšīga maizes smarža un nu mēs gājām uz virtuvi izņemt no krāsns izceptos maizes klaipiņus! Kukulīši bija brīnišķīgi un pasakaini smaržoja! Mēs sapratām, ka šis darbs ir grūts un atbildīgs un jāveic ar lielu mīlestību, lai maizīte sanāk garšīga!

Paldies Valentīnai Pugajevai par viesmīlīgo uzņemšanu, par garšīgo cienastu, par stāstījumu, par iespēju iejusties maizes cepēju lomā!

Paldies Agitai Ļebedkovai par ekskursijas organizēšanu!

Paldies Olgai Podjavai un Agitai Ļebedkovai par palīdzību ekskursijas norisē!

4.a klases audzinātāja Ināra Krute


Skolēni par ekskursiju:

Samanta Riekstiņa: „Tās bulciņas bija dievīgas! Laikam ir grūti sagatavot un sacept tik daudz bulciņu un maizes klaipiņu!”

Viktorija Dilba: „Man ļoti patika cept savu maizīti! Istabas, kas domātas viesiem, ir ļoti jaukas!”

Rihards Sitniks: „ Mūs ļoti laipni uzņēma un mēs izcepām ļoti garšīgu maizi!”

Gregors Pauliņš: „Man patika šis pārgājiens, jo es sapratu kā cep maizi. Es domāju, ka varētu biežāk braukt un tur pirkt maizi!”

Viktorija Kvača: „Ar savu pašcepto maizīti mēs pacienājām arī mūsu skolas direktori!”

Vivita Lavnikoviča: „Man patika mīcīt mīklu un veidot klaipiņu!”

Viktorija Stankeviča: „Šī diena bija visinteresantākā septembrī!”

Marija Tumaševiča: „Ļoti patika māja – tā bija tik liela!”

Egita Kruglova: „Ļoti garšīgi bija cukura un gaļas pīrāgi!”

Aleksejs Reuts: „Man patika viss – maize, tēja, māja!”

Anete Stašāne: „Man ļoti garšo saimnieces maize!”

Ēriks Veličko: „Man garšoja bulciņas, īpaši ar gaļu!”

Džesika Znūtiņa: „Saimniece Valentīna ir ļoti jauka un laba!”

 

 

 

Wordpress snowstorm powered by nksnow